Välkommen till Angereds IS!
Föreningen för oss som älskar idrott och gillar att vara sociala.
Välkommen till Angereds IS Juniorlag för pojkar!
Fotboll - 31 jan
Vi startar juniorer för pojkar!
Fotboll - 15 jan
Är du flicka och född mellan 2008-2011?
Fotboll - 28 okt 2023
Stort Grattis Pojkar Födda 2009!
Fotboll - 23 okt 2023
Våra Pojkar 2009 Avslutar Säsongen Med Stil!
Fotboll - 20 okt 2023
Uppstart av Pojkar födda 2018
Fotboll - 12 okt 2023
Presentation av vår nya ledare Salem
Friidrott - 9 okt 2023
Föreningen för oss som älskar idrott och gillar att vara sociala.
Onsdagen den 27 mars håller Angereds IS årsmöte kl 18.00 på kansliet.
Årsmötes handlingar går att hämntas fredagen den 22 mars mellan kl 11.00 - 16.00 och måndagen den 25 mars 11.00-16.00 på kansliet
välkomna !
Angereds IS Roland Ladestam
27 mar, 20:29
Idag har Angereds IS hållit sitt årliga årsmöte där viktiga beslut har fattats för föreningens framtid. En ny styrelse har valts in och består av en engagerad grupp människor som kommer att leda föreningen.
Den nya styrelsen utgörs av följande medlemmar:
Ordförande: Anders Wadman
Kassör: Rahele Fatteji
Ledarmotar: Elenor Alija, Jonas Gebrekidane, Fatema Haj Kadour, Ann-Britt Bertlin
Denna sammansättning av individer representerar en bred kompetens och erfarenhet som kommer att vara viktig för Angereds IS. Genom sitt engagemang och sin passion för föreningslivet är den nya styrelsen redo att ta sig an de utmaningar och möjligheter som väntar.
Vi önskar den nya styrelsen all framgång och lycka i deras arbete för att främja idrott och gemenskap inom Angereds IS. Tillsammans kommer de att fortsätta att göra föreningen till en positiv och inkluderande plats för alla dess medlemmar.
27 mar, 15:52
Skickar en påminnelse om att anmäla sig som funktionär till AIS 2024.
Vi är i stort behov av vi vi får in personer som vill hjälpa vår förening så att vi får medel för att göra vår verksamhet bättre för våra barn i föreningen. titta på hemsidan på nyheter som jag lade in i veckan, där ni kan anmäla er via QR kod eller kontakta mig på mail.
Hör av er snarast till mig.
Peter Bertlin
Föreningskonsulent
peter.bertlin@angeredsis.com
mobil: 0704594482
Sön 14/4
15:00 |
Landvetter IS Grön Fotboll | Landvetter IP B-plan 21 |
Tor 18/4
20:15 |
Menisken IF Fotboll | Heden 3 Konstgräs |
Sön 21/4
12:00 |
Pojkar 2011/2012 Fotboll | Gunnaredsplan 11 Konstgräs |
Lör 27/4
14:15 |
Herrar Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
Sön 28/4
12:00 |
Floda BoIF Blå Fotboll | Flodala IP 31 KG |
Lör 4/5
14:15 |
Herrar Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
Sön 5/5
14:30 |
Pojkar 2011/2012 Fotboll | Gunnaredsplan 11 Konstgräs |
Sön 12/5
16:15 |
Gårdsten FC Fotboll | Lövgärdesplan 2 Konstgräs |
Lör 18/5
14:15 |
Annedal FF Fotboll | Heden 2 Konstgräs |
Sön 19/5
12:00 |
Pojkar 2011/2012 Fotboll | Gunnaredsplan 11 Konstgräs |
Lör 21/10
13:00 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
6-4 |
Sön 15/10
11:00 |
Öckerö IF Fotboll | Prästängen 3 9M9 Konstgräs |
5-5 |
Sön 8/10
13:00 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
5-3 |
Lör 23/9
13:00 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
5-5 |
Fre 15/9
18:30 |
Fässbergs IF Lila Fotboll | Frejaplan 1 K.Gräs |
4-7 |
Lör 9/9
15:00 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
11-3 |
Sön 3/9
14:15 |
Lerums IS 1 Fotboll | Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
4-7 |
Sön 27/8
13:00 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
10-6 |
Sön 18/6
17:30 |
Nödinge SK Fotboll Fotboll | Vimmervi 2 Konstgräs |
4-1 |
Lör 10/6
14:45 |
Pojk U15 Fotboll | Gunnaredsplan 1 Konstgräs |
9-5 |
Fre 29/3
16:00-17:00 |
Bergsgård - Flickor 2013-2014 »
Träning
Futsal | Bergsgårsskolans idrottshall |
Fre 29/3
16:30-17:30 |
Lövgärdet - Tretjärn - Flickor 2014-2016 »
Träning
Futsal | Tretjärnsskolans idrottshall |
Fre 29/3
17:00-18:30 |
Pojkar 2015/2016 »
Träning
Fotboll | Rannebergens Sporthall |
Fre 29/3
17:00-18:00 |
Lövgärdet - Flickor 2010-2013 »
Träning
Futsal | Lövgärdetshallen |
Lör 30/3
14:00-15:30 |
Pojk U15 »
Träning
Fotboll | Gunnaredsplan |
Sön 31/3
10:00-11:00 |
Grön grupp - Födda 2014-2018 »
Träning Gröna Gruppen
Friidrott | Angered Arena Friidrottshall/ Angeredsvallen |
Sön 31/3
11:00-12:30 |
Blå grupp - Födda 2004-2007 »
Träning Blåa gruppen
Friidrott | Angered Arena Friidrottshall/ Angeredsvallen |
Sön 31/3
11:00-12:30 |
Gul grupp - Födda 2011-2013 »
Träning Gula Gruppen
Friidrott | Angered Arena Friidrottshall/ AngeredsVallen |
Sön 31/3
12:00-13:00 |
Pojkar 2017 »
Träning
Fotboll | Vättlehallen |
Sön 31/3
13:00-15:00 |
Bergsgård - Flickor 2010-2012 »
Matchspel
Futsal | Lärjehallen |